Pomorski Koci Dom Tymczasowy

Pomorski Koci Dom Tymczasowy

Na Gdańsk Tattoo Konwent pomagamy kociakom!

To już tradycja, że na gdańskiej edycji konwentu pojawiają się wolontariusze z grupy Pomorski Koci Dom Tymczasowy, działającej w ramach Międzynarodowej Akcji na Rzecz Zwierząt VIVA. Będą kwestować na swoją działalność na rzecz trójmiejskich kotów.

Ekipa PKDT działa na terenie Trójmiasta oraz Rumii, Redy i Wejherowa. Członkowie we własnych mieszkaniach prowadzą domy tymczasowe dla bezdomnych kotów. Nierzadko przebywa w nich po kilkanaście zwierzaków na raz. W czasie wolnym od pracy zawodowej organizują sterylizacje kotek i leczenie chorych kotów wolno bytujących. Wiosna i lato to najgorszy okres. Wtedy na potęgę rodzą się kocięta, często od urodzenia ciężko chore, słabe i niechciane. 

W sumie pod opieką PKDT jest kilkaset zwierząt, a grupa liczy zaledwie kilka osób. Pieniądze na realizację zadań pochodzą z datków, zbiórek i 1% podatku darczyńców. Jesienią ubiegłego roku sytuacja była tak tragiczna, że na jakiś czas grupa zawiesiła działalność.

Nie możemy dopuścić, żeby stało się tak znowu. Dlatego – pomagajmy! Wolontariuszy PKDT spotkacie przy wejściu na salę. Zajrzyjcie na ich stoisko, wrzućcie parę złotych do skarbonki lub kupcie gadżet :-)

​​​​​​​

Galeria Pomorski Koci Dom Tymczasowy

Sponsorzy

Patroni medialni