Od rzeczy - wystawa Jana Macieja Bojko

Od rzeczy - wystawa Jana Macieja Bojko

OD RZECZY

Rzeczy, obiekty, przedmioty. Nieodmiennie i nieodwracalnie związane z ludzkimi emocjami, podatne na nie i nadające im kształt. Każda ludzka myśl zamyka się wyobrażeniowo w przedmiotach. Codziennych i niezwykłych. Prostych i wymyślnych. Prawdziwych i nieistniejących. Zamknięte w "rzeczach". Zaklęte w "rzeczach."

Jan Maciej (Niuans) Bojko od początku lat dwutysięcznych poszukuje artystycznych form wyrazu. Zaowocowało to tytułem magistra sztuki, kilkoma wystawami malarstwa i rysunku oraz projektami muzycznymi.

Zjawiskiem tatuażu zafascynowany i związany jest jeszcze od pierwszych polskich konwencji tatuażu, na których podglądał tuzy polskiej sceny tatuażu. W latach 2008-2014 był właścicielem Studia Tatuażu Niuans w Toruniu, które z powodzeniem, kierowało się witkiewiczowskim podejściem do klienta. Od 2014 roku jest szczęśliwie związany z sopocką Cykadą.

Prywatnie uważny, wnikliwy i krytyczny kontestator codzienności.

„Jest u mnie pewien dualizm w twórczości plastycznej – z jednej strony zawsze pociągały mnie i inspirowały tematy figuratywne, opisowe czy wręcz publicystyczne a z drugiej strony niezmiernie cenię sztukę abstrakcyjną i konceptualną, w której najważniejszym czynnikiem zawsze był jakiś wewnętrzny element poznania siebie czy świata, ale bez żadnej nachalnej instrukcji jak ten świat czytać.”

Galeria Od rzeczy - wystawa Jana Macieja Bojko

img04

Od rzeczy - wystawa Jana Macieja Bojko

Sponsorzy

Patroni medialni

EN