Inne wymiary sztuki - nowa idea Tattoo Konwent

Inne wymiary sztuki - nowa idea Tattoo Konwent

Misją Tattoo Konwent od zawsze było kreowanie pozytywnego wizerunku sztuki tatuażu artystycznego i integracja branży. Impreza przez lata ewoluowała, a wraz z nią myśl przewodnia imprezy. Przez lata Tattoo Konwent działał pod hasłem „Festiwal tatuażu i muzyki”, w ubiegłych latach claim dopełniały dodatkowe hasła przewodnie – w 2017 - Old’s cool (związane z jubileuszowymi edycjami, zorientowanymi na osoby starsze), w 2018 – Dołącz do rodziny! (mające na celu podkreślenie otwartego i ponadpokoleniowego charakteru imprezy). W 2019 roku zdecydowaliśmy się na zmianę głównych założeń komunikacyjnych imprezy ze względu na aktualne kierunki rozwoju Tattoo Konwentu, który szukając nowych kierunków rozwoju, sięga po coraz bardziej nieoczywiste obszary artystycznego wyrazu.

„Tattoo Konwent to spotkanie ze światem sztuki alternatywnej. Zawsze i niezmiennie główną rolę odgrywa w nim tatuaż i artyści, którzy udowadniają, że sztuki nie można zamknąć w żadne ramy. Naszą misją od lat jest pokazywanie artystycznej strony ozdabiania ciała. Promujemy najlepszych tatuatorów, którzy utrwalają swoje obrazy malując igłą po skórze, jak po płótnie. Uczestnikom wydarzenia dajemy możliwość śledzenia na żywo procesu twórczego, w trakcie którego tatuator i osoba tatuowana wspólnie realizują artystyczną wizję. Efektem współpracy jest indywidualna historia, moment, emocja zatrzymana w obrazie - unikatowe dzieło sztuki.Tattoo Konwent jest dla mnie jak ogromne studio tatuażu i jednocześnie żywa galeria, ponieważ przegląd prac stanowią sami uczestnicy konwencji. Cenię sobie kreatywność i indywidualizm miłośników tatuażu – czy mowa tu o twórcach czy posiadaczach wzorów. Tworzymy kreatywną, tętniącą życiem przestrzeń dla spotkania obu tych grup”.

Marcin Pacześny, pomysłodawca/współorganizator Tattoo Konwent

„Od wielu lat rozbudowana formuła Tattoo Konwentu pokazuje z jak wieloma, często nieoczywistymi obszarami sztuki łączy się tatuaż. Muzyka, performans, moda, design, szeroko rozumiane sztuki wizualne, w tym również audiowizualne to dopiero początek listy… Patrzymy w przyszłość…Jako cykl konwentów tatuażu z największą w Polsce liczbą zorganizowanych edycji na koncie przyczyniamy się i jednocześnie jesteśmy obserwatorami ewolucji zjawiska jakim jest tatuaż. Myślę tu zarówno o zmianach w jego postrzeganiu, jego funkcji, indywidualnym znaczeniu, ikonografii, jak i technologii oraz mediach wykorzystywanych przez artystów w procesie tworzenia wzoru czy w trakcie poszukiwań inspiracji. Lubimy zmiany. Potrzebujemy ich! Lubimy, gdy się dzieje. Rocznie pod naszym szyldem odbywają się aż 4 konwenty. To popycha nas do ciągłego rozwoju, stawiania sobie wyzwań i wybiegania w przyszłość. Staramy się być zawsze o krok do przodu. W myśl nowego hasła przewodniego „Tattoo Konwent - inne wymiary sztuki” mamy nadzieję, że nasze konwenty będą zaskakiwać i wspierać rozwój tatuażu.”

Michał Nowakowski, współorganizator Tattoo Konwent

2019-12-11 20:06:04

Sponsorzy

Patroni medialni

EN