Hades

Hades

Hades działa na polskiej scenie rapowej od ostatniego millenium. Oficjalny debiut nastąpił w momencie, gdy jego ekipa HIFI Banda wydała w roku 2009 pierwszy album „Fakty Ludzie Pieniądze - 5 minut mixtape”. Płyta wzbudziła spore zamieszanie na scenie rapowej, co doprowadziło do wznowienia jej przez wytwórnię Prosto. Po rozpadzie zespołu warszawski MC nie byczył się, tylko zaczął nagrywać albumy z takimi tuzami jak O.S.T.R, Emade czy Sokół.

Niedawno pojawił się trzeci solowy album Hadesa „Światło”. Nazwa płyty to połączenie dwóch słów, które streszczają całą płytę: „świat” i „tło”. Jak przyznaje Hades, chodzi też o światło, które niedawno zostało wpuszczone do jego życia, czego efektem jest taka, a nie inna muzyka. To dynamiczna mieszanka nowoczesnego europejskiego brzmienia z oryginalnym, i surowym rapem Hadesa. Różnorodność stylistyczna tworzy wyjątkową atmosferę która trzyma w mocnym napięciu.

Teksty Hadesa są coraz bardziej abstrakcyjne. Jak sam przyznaje w wywiadzie na Noisey: metaforyczność w tekstach jest wyznacznikiem poziomu sztuki (…). Im lepsze metafory oraz im więcej ich jest, tym paradoksalnie masz większą szansę zrozumieć autora, bo i sposoby interpretacji się mnożą. Wasza szansa na zrozumienie tego „co autor miał na myśli” już niedługo, na Gdańsk Tattoo Konwent!

Galeria Hades

Sponsorzy

Patroni medialni